Badania kierowców

Czy osoby z wadą wzroku, chorobą oczu mogą prowadzić samochód, otrzymać prawo jazdy? Oczywiście, jednak decyduje o tym lekarz uprawniony do badań kierowców. Wykonuje on podstawowe badanie wzroku i opisuje wadę i stwierdza ew. możliwość wydania dokumentu prawa jazdy. Może on zezwolić na prowadzenie pojazdów warunkowe, np w okularach. Osoba z takim ograniczeniem ma odpowiedni wpis w dokumencie prawa jazdy, pozwalający na prowadzenie tylko w stosownych okularach.  Osoby z wada wzroku otrzymują również zaświadczenie lekarskie czasowe. Tzn muszą częściej niż pozostali poddawać się okresowym badaniom.

Po przebadaniu przez okulistę, optometrystę, ustaleniu wady wzroku i dobraniu odpowiedniej mocy szkieł i soczewek, mogę zrobić czy zamówić odpowiednie soczewki czy okulary. Ważne jest, żeby mieć wyniki badań jeśli badasz się u innego lekarz niż tego, który współpracuje ze mną. Zobacz szczegóły na http://badania-kierowcow.info.pl/ 

Badania przeprowadzone są bardzo skrupulatnie, jeśli jesteś kierowcą, otrzymujesz odpowiednie wyniki, bardzo ważne jest, żebyś widział co dzieje się wokół Ciebie, i dla Ciebie i pieszych i innych kierowców.

Cena okularów jest różna i zależy od wybranych oprawek. Jedne są oryginalne i drożdże, inne mniej atrakcyjne ale tańsze.

Soczewki minusowe możesz praktycznie kupić wszędzie, plusowe – trzeba niestety zamówić. Też trzeba brać pod uwagę wielkość wady, ale to okulista dobiera soczewki na podstawie rozmowy z pacjentem czy dobrze widzi czy źle. Jeśli nie ma komunikacji między pacjentem a lekarzem – strona doradzająca nigdy nie pomoże właściwie. Z lekarzem trzeba być szczerym. Zwłaszcza jeśli się potrzebuje pomocy. To ty będziesz odpowiedzialny za spowodowany wypadek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *