Badania kierowców

Czy osoby z wadą wzroku, chorobą oczu mogą prowadzić samochód, otrzymać prawo jazdy? Oczywiście, jednak decyduje o tym lekarz uprawniony do badań kierowców. Wykonuje on podstawowe badanie wzroku i opisuje wadę i stwierdza ew. możliwość wydania dokumentu prawa jazdy. Może on zezwolić na prowadzenie pojazdów warunkowe, np w okularach. Osoba z takim ograniczeniem ma odpowiedni wpis w dokumencie prawa jazdy, pozwalający na prowadzenie tylko w stosownych okularach.  Osoby z wada wzroku otrzymują również zaświadczenie lekarskie czasowe. Tzn muszą częściej niż pozostali poddawać się okresowym badaniom.

Po przebadaniu przez okulistę, optometrystę, ustaleniu wady wzroku i dobraniu odpowiedniej mocy szkieł i soczewek, mogę zrobić czy zamówić odpowiednie soczewki czy okulary. Ważne jest, żeby mieć wyniki badań jeśli badasz się u innego lekarz niż tego, który współpracuje ze mną. Zobacz szczegóły na http://badania-kierowcow.info.pl/ 

Badania przeprowadzone są bardzo skrupulatnie, jeśli jesteś kierowcą, otrzymujesz odpowiednie wyniki, bardzo ważne jest, żebyś widział co dzieje się wokół Ciebie, i dla Ciebie i pieszych i innych kierowców.

Cena okularów jest różna i zależy od wybranych oprawek. Jedne są oryginalne i drożdże, inne mniej atrakcyjne ale tańsze.

Soczewki minusowe możesz praktycznie kupić wszędzie, plusowe – trzeba niestety zamówić. Też trzeba brać pod uwagę wielkość wady, ale to okulista dobiera soczewki na podstawie rozmowy z pacjentem czy dobrze widzi czy źle. Jeśli nie ma komunikacji między pacjentem a lekarzem – strona doradzająca nigdy nie pomoże właściwie. Z lekarzem trzeba być szczerym. Zwłaszcza jeśli się potrzebuje pomocy. To ty będziesz odpowiedzialny za spowodowany wypadek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *